7.8. Den dětí

Dnes ráno, jsme se opět probudili do teplého počasí, proto jsme hned po snídani začali hrát venku hry. Program dne byl na téma června a především jsme se zaměřili na den dětí.

Po celém areálu hotelu bylo rozmístěno pět sportovních stanovišť, 10 dětských hádanek a skoro třicet pohádkových dvojic. Naším úkol bylo, v jednotlivcích, najít a projít všechna tato zastavení v určeném čase. Někde jsme přemisťovali vodu z jedné nádoby do druhé pomocí houby na mytí, jinde jsme zase běhali opičí dráhu, nebo jsme se snažili co nejvíce míčů trefit do obruče. Pro pohádkové bytosti jsme vždy museli najít dvojici, dnes jsme se tedy setkali například s Křemílkem a Vochomůrkou či s Včelkou Májou a Vilíkem. Dopoledne nám uteklo tak, že jsme se sotva rozkoukali.

Odpoledne se někteří vydali k přehradě, kde se zchladili a pak si ještě zacvičili na workautovém hřišti. Ostatní zůstali u hotelu, kde vyzkoušeli psychomotorický padák a pak ve stínu hráli karty, líný tenis a malovali si.

První co jsme udělali, tak jsme popřáli účastnici turnusu k jejím narozeninám. Poté co všichni pogratulovali k narozeninám, vedoucí zde připravili hru o štěstí. Děti dostaly žetony, o které s vedoucími soutěžily. Bylo zde 5 stanovišť – kostky, kámen, nůžky, papír, hledání sudých nebo lichých čísel, pexeso a karty.

Po náročném dni už všichni spinkají, jako andílci a nechávají si zdát krásné sny. Dobrou noc.