DRUHÝ DEN – RAŠELINA

Dnes odpoledne nás čekal náš první větší výlet na černohorské rašeliniště, na který jsme se museli řádně připravit:

Nejdříve jsme vstanuli a pořádně se nasnídali. Po snídani jsme se rozcvičili- na horském paloučku se děti protahovaly a prováděly dechová cvičení, dýchaly čerstvý horský vzduch. Poté děti hrály míčové a pohybové hry. Když hrají holky míčové hry, je jasné, že si poté musí udělat manikúru a proto si hned po svačině uspořádaly welness salón.Vlasy, nehty, řasy, klasika. Kluci takové věci nepotřebují a raději dále hráli fotbal. Potom jsme snědli oběd a po obědě si odpočinuli, abychom byli fit na výlet.

Vzali jsme si čepice, pití, léky a pláštěnky a vyrazili jsme. Na rašeliništi bylo krásně. Svítilo slunce a proto jsme mohli po cestě vidět ještěrky a vzácný hmyz, který zde žije. Dokonce jsme navštívili i rašeliništní rozhlednu a děti se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o místním ekosystému.

zde je trasa našeho výletu

Když jsem se vrátili do hotelu, přišli jsme akorát na večeři. Protože jsme byli po výletě lehce unaveni, vytvořili jsme si v jídelně improvizovaný biograf. Slečna vedoucí "uvaděčka" Andrea si zkontrolovala lístky, dala dětem razítka na ruku a podívali jsme se na film a po filmu jsme šli spát.

Všichni jsme v pořádku a těšíme se na další den