28.8. Loučení

Hned po snídani se druhý a čtvrtý oddíl vydal do městečka nakoupit zásoby na zítřejší strastiplnou cestu domů.  Na následující však nebyli připraveni snad ani vedoucí. Balení! Všude byly věci. Všude bylo oblečení. Všude byly kufry. A zatím prázdné! Ale naši úžasní a skvělí vedoucí, vědící si vždy rady, to i s dětmi nakonec dokázali. Konečně bylo sbaleno!

Obětovali jsme sice i odpolední klid, ale není se čeho bát. Dětem jsme to vrátili i s úroky. Vzali jsme je dnes totiž na jejich poslední beskydský výlet tohoto roku. Na jízdárnu. Po krátké jízdě autobusem si  mohly děti i s průvodci prohlédnout nejen krásné koně, ale i jiná zvířata, kterých byla tato farmě podobná jízdárna plná. A tak se setkali s telátky, kozami, bažanty, králíky a dalšími. K prohlídce byl samozřejmě i malý výklad o životě a chovu domácích zvířátek.

Cestu zpátky jsme však našim táborníkům moc neusnadnili. Vzali jsme je na ozdravnou procházku k hotelu. Loudavým krokem jsme se prošli kolem řeky a za hodinu a půl už děti seděly u svých stolů a baštily.

Večerní program byl dnes vzpomínkový. Pustila se táborová videa a fotografie. Děti se zasmály a zavzpomínaly na krásné chvíle, které tu s námi prožily. A my s nimi. Pro starší pak následovala malá rozlučková diskotéka v pomalém rytmu plná slziček a vřelých objetí.

A teď už na kutě! Zítra vstáváme se sluníčkem, abychom se konečně zase přivítali s rodinami.