25.8. Black&White

Hned po snídani dnes čekala všechny oddíly táborová hra. Vlajkovaná! Šli jsme do lesa, kde si každý tým vyrobil stožár na vlajku, kterou pak zapíchl na vybrané území. Plán byl jasný. Ukrást vlajku protihráče. Hra měla samozřejmě více verzí a všechny si děti vyzkoušely. V průběhu hry jsme si smlsli na vynikajícím melounu. Závěrem táborovky bylo vyluštění šifry podle galaktického slovníku a následné hledání vesmírných předmětů.

Po vydatném poobědovém odpočinku si každý oddíl našel svůj program. 1. oddíl vyrazil do nedalekého Frýdlantu nad Ostravicí a změřil síly při bowlingu. Jejich soukromá pánská jízda se velmi vydařila. Vítězové, Lukáš Faltus a Ondra Nejedlý, byli na své výsledky velmi pyšní. Po cestě zpátky si hoši smočili nožky v Ostravici a motorák je dovezl tak akorát na večeři.

Čtvrtý oddíl s oddílem druhým si vyrazili na dobrodružnou cestu k ostravickým peřejím. Děti byly nadšené divokostí a krásou přírody. I přes chladnější horskou vodu se smočily, stavěly hráze a užívaly si vodních radovánek. Ti starší si dokonce užívali přírodní vířivku pod peřejemi.

Třetí oddíl mezitím relaxoval v hotelovém bazénu, kde se řádně vydováděl, a pak posílil týmového ducha u pořádného fotbalového zápasu. Vedoucí pak vzal děti vyzkoušet místní posilovnu. Především pánové ji rádi uvítali.

Po večeři čekala na všechny diskotéka, tentokrát na téma Black&White. Děti to vzaly pořádně od podlahy a vyšňořily se. Pořádná taneční zábava plná hitů všechny nadchla. Za taneční kreace našich dětí by se nemusel stydět ani profesionál. Vydali ze sebe to poslední, a tak se jim teď dobře spí.