23.8. Maraton

Dnešní den začaly dívky z druhého oddílu opět rozcvičkou. Avšak dnes si pro ně vedoucí Janička připravila cvičení na karimatkách, aby byly správně protažené a připravené na dnešní výlet. Po snídani se ti nejodvážnější vydali na Lysou horu, která má 1323 m n. m.  a do cíle dorazili ve 12:06. Cesta byla trnitá a nachystala si spoustu nástrah. Ale děti vše zvládly bez jediného škrábance a s úsměvem na tváři. Nahoře se posilnili svačinkou, vychutnali si „dechberoucí výhled a vyrazili zpět.

Mezitím děti, které na výlet nešly, se rozdělily na dvě skupinky. Jedna trávila dopoledne v poklidu na čerstvém vzduchu, kde měla nachystány různé hry. Například deskové hry, karty nebo čtení „černých historek. Na závěr se před obědem konal turnaj v prší. A vítěze čekala sladká odměna.

Druhá skupina si prošla robotickým workshopem, kde se seznámili se systémem Lego Ev Mindstorms 3, a zhlédla animovaný film.

Odpoledne strávila vedoucí Jana se svými dětmi v lese, kde probíhala soutěž o nalezení největšího listu. Listy si budou děti v nadcházejících dnech zdobit. Součástí programu byla stavba provizorního bunkru, kdo nestavěl, ten se schovával při hře na schovávanou. Po cestě zpátky do hotelu se stavily na náměstí, kde si zakoupily dobroty k uspokojení mlsného jazíčka.

Skupina dětí v čele s Věrkou zamířili do bazénu. Tam se vydaly taky děti, které přišly z Lysé hory, aby dali odpočinout svým namoženým nožkám.

Nabitý den jsme zakončili promítáním rozkoukaných filmů. Třešničkou na dortu byly 3 společné tance, které si všichni s chutí zatančili. Přijela nás totiž navštívit Sonička, závodní tanečnice latinsko-amerických tanců.

Příjemně vyčerpaní pak všichni zalehli do postýlek.