21.8.2016 Další etapové hry

Jistě už netrpělivě čekáte na novinky z našeho pobytu. Dopoledne jsme opět bojovali v týmech o cenné body do celotáborové hry. Počasí nám dnes bohužel nepřálo, přesto jsme venku dvě hry zvládli. Jednou z nich bylo nalezení vánočního stromečku, na kterém nás čekala sladká odměna. Pro některé byla obzvlášť zasloužená, neboť nebylo vůbec lehké strom najít. Pak jsme se bohužel museli přesunout do klubovny. Tam jsme si dali naši oblíbenou ovocnou svačinku a pak jsme zapojili své mozkové závity a hádali filmové a pohádkové postavy. Po hracím dopoledni nás čekal výborný nedělní obídek a pak zasloužený odpolední klid.

Počasí se neumoudřilo, tak jsme byli nuceni využít azyl hotelu. Větší děti byly svá těla protáhnout v bazénu a v posilovně. Menší se rozhodli, že se utkají v souboji kluci versus holky. Boj to byl náročný a napínavý do poslední chvíle. Zahráli jsme několik her, které prověřily nejen naši rychlost, ale také postřeh, trpělivost, důslednost a mnoho jiného. V souboji nakonec vyhrály děvčata, ale jelikož si to kluci nechtějí nechat líbit, určitě se utkají ještě v odvetě.

Večer byl pro nás připraven program v podobě pantomimy, do které byli zapojeni i vedoucí a poté následovala soutěž, kde jsme projevili své znalosti v oblasti pohádek a filmů. Některé filmové melodie se nám zdály velmi povědomé, ale ne a ne si vzpomenout na název díla, ze kterého pochází. Všichni se snažili, šlo přece o cenné body do celotáborové hry.

Vzhledem k mírnému zlepšení počasí zvládly některé oddíly ještě procházku. Menší si potřebovali nasbírat kameny na zítřejší tvoření, tak se vydali ještě před večeří k řece a větší se šli provětrat před večerkou, aby se jim lépe usínalo.

Vzhledem k tomu, že nás zítra čeká další náročný den, už všichni dávno sladce spíme.

 

Přání klidné noci posílají Vaše děti