14.8.2016 Olympiáda Rio Beskydy 2016

Dneska bylo v Beskydech krásně a slunečno, tak toho někteří využili a vyrazili po vydatné snídani na celodenní procházku. Čeká na ně nejvyšší hora moravskoslezských Beskyd – Lysou hora, ze které se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky až po Západní a Vysoké Tatry. Pár dětí, které měli o tento výlet zájem, doprovází naše hlavní vedoucí Žanda s paní doktorkou Maruškou. Zbylé děti se po snídani také oblékly do sportovního, a jelikož fandí denně českému reprezentačnímu týmu na Olympiádě v Riu, tak jsme dnešek začaly s turnajem v přehazované. Turnaj, který děti velmi bavil, nám zabral celé dopoledne a po výborném obědu odpočívaly o polední pauze.

Polední klid proběhl v klidu. Dítka se pak posilnily na svačince a šlo se na věc. Příprava na „Olympijský víceboj“ byla náročná. Do nachystání všech stanovišť se s kladným přístupem zapojovali i samotní účastníci závodu. Což bylo velice milé. Starší holky dělaly kontroly na jednotlivých stanovištích a malí svišti je průběžně na čas plnily.

Stanoviště jako házení kroužků na terč (na kolíky), prolézaní tunelem, prolézání pavoučí sítí, slalom mezi kužely s míčkem a hokejkou, nošení pinpongového míčku na lžíci či lžičce, házení balónků do kruhů či domečku a v neposlední řadě skok přes švihadlo 🙂

Když doběhli poslední svišti, tak šli na řadu velké oddíly holek i kluků, kteří se zrovna vrátili z bazénu. Všichni byli moc šikovní. Průběžně mezi jednotlivými závodníky se ostatní dítka věnovaly volné zábavě na dětském hřišti a průběžně doplňovaly tekutiny.

Po večeři se všichni sešli v „nočním báru“, kde se vyhodnotili soutěže a rozdaly se odměny, který si děti za celý den zasloužily. Po rozdání všech zasloužených bodů se malým i velkým pustila pohádka a film. A nyní jsou všechny skupinky ve svých postýlkách a nabírají sílu na zítřejší snad krásný den.