14.7. Nejdelší slovo

Po snídani jsme všichni navštívili paní doktorku, která se nás ptala, jak se nám líbí na ozdravném pobytu a jestli chceme jet i příští rok. Když jsme od ní postupně všichni odešli, měli jsme ještě čas si zahrát několik málo her před obědem.

Po obědě a dlouhém odpoledním klidu jsme se rozdělili do našich soutěžních týmu. Každý tým dostal na papíru určitý počet věcí, které se nám přes noc ztratilo. Mezi ty věci patřil například banán, medvídek, číslovky nebo abeceda. Dle papíru, kde byli věci napsané, museli všichni hledat a donést zpět majiteli.  Další hra, která nás čekala, nebyla už tak jednoduchá, bylo 5 stanovišť, kam jsme si chodili pro různá písmenka do tajenky. Za písmenka do tabulky chtěli vedoucí nějaké splněné úkoly, jako třeba přinést kytičku, zazpívat nebo zarecitovat básničku. V tajence bylo: NEJNEOBHOSPODORAVÁVATELNĚJŠÍ JE NEJDELŠÍ ČESKÉ SLOVO.

Ještě před večerním programem jsme si zabalili batůžky na zítřejší výlet do zoologické zahrady Lešná, kam se hned po snídani vydáme. Poté jsme se sešli ve společenské místnosti, kde jsme dostali za úkol nejdřív si namalovat svého banditu a poté si banditu nalepili na záda a snažili se si ho uchránit před označkováním. Teď se chystáme do postýlek a těšíme se na zítřek. Dobrou noc a krásné sny.