14.7.2016 Déšť nás nezastaví

Od rána nám moc počasí nepřeje, zase jsme se probudili do deštivého dne. Venku by sice bylo lépe, ale děti se umí zabavit i ve společenské místnosti.

Jednu místnost obsadil oddíl 1 a 2, které se na začátek rozehřáli partičkou (seznamka a detektor lži), pak se trochu rozhýbali při hře židličky. Na konec si dali kufr, během toho přestalo pršet, tak šli do Coopu a tam si udělali velký nákup.

Druhá místnost byla k dispozici oddílu 3 a 4. Nejprve si všichni stoupli do kruhu. Jeden šel mimo kruh a nedíval se. Vedoucí schoval jednoho pod deku. Ten, co šel mimo kruh, musel uhodnout, kdo je pod dekou. Poté hráli tichou poštu. Děti se postavily do řady, vedoucí Ivanka s Kájou poslednímu pošeptaly tichou poštu, kterou si děti kreslily na záda. Následovala elektrika a hra s názvem Kalendář – vedoucí řekla nějaké datum, družstva vybíhala pro jména, která se pod nimi skrývala.

Odpoledne měly děti, jak velké tak i malé bazén, ve kterém se pořádně vydováděly. Oblíbená disciplína byla utopit vedoucího, nevyhlo se to ani hlavní vedoucí.

Po vodních hrátkách si malé děti vylosovaly nepříliš známé zvíře (terej, tajpan australský, pudu jižní, vidlonoh apod.) a měly namalovat, jak si myslí, že vypadají. Následně jsme výtvory porovnali s jejich skutečnou podobou.

Velcí si dopřáli trochu odpočinku, při kterém se děvčata chystala na večerní diskotéku.

Po večeři jsme měli milou povinnost a to popřát k narozeninám Šimonovi z nejstaršího oddílu a také vedoucí Káje k dnešnímu svátku.