10.7. Pamatovák

Dnešní dopoledne si děti užily spíše odpočinkovým způsobem. Celé dopoledne se střídaly po skupinkách 7 děti v solní jeskyni. Ty, kteří solnou jeskyni nenavštívily dneska, si půjdou odpočinout zítra. Ostatní děti hrály vybíjenou, fotbal nebo běhaly po louce.

Na obědě si všichni moc pochutnali. Byli borůvkové knedlíky. Ještě při obědě začalo pršet a zastihla nás malá bouřka. Odpolední program se tedy musel konat ve vnitřních prostorech hotelu.

Děti dostaly za úkol hledat po hotelu básničky a naučit se je. Poté běžely za vedoucími, kterým básničky řekly a mohly běžet pro další. Učily se například „Povídala stará vrána, že má doma zlaté sáně. Že ji sveze za drobeček, z doliny až na kopeček.“,

„Plakal lesík plakal, že mu někdo nastlal papíry a PET lahvičky, do mechu a do travičky.“, „Peču si peču koláče, kuchař div smíchy nepláče. Kdo chce dobrý koláč péci, musí tam dát sedm věcí.“, Eva hledá míček, spadl jí do kytiček. Pomoz hledat, Emilku, najdeme ji za chvilku.“, „Zakrákala vrána z rána, že se zlobí na havrana. Kdo by na něj neměl zlost, prý mu černé nejsme dost.“, „Myši chodí tuze tiše, mají tlapky jako z plyše. Tiše myši, ši ši ši, ať vás kočky neslyší.“,

Večerní program byl ve stylu her, jako je elektřina, kdy je za úkol si posílat signál a kdo rychleji získá věc pro svůj tým, stává se vítězem. Další skvělá hra, při které se děti opravdu nasmály, bylo živé pexeso. Hledání dvojic a hlavně zapamatovat si kdo co dělá, bylo docela náročné.

Nyní už děti leží v postýlkách a těší se, co na ně čeká zítra. Dobrou noc a krásné sny.